W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących naszej oferty, zapraszamy do kontaktu. Zachęcamy do wypełnienia formularza, a skontaktujemy się z Państwem najszybciej, jak to będzie możliwe.
Blog
Jak przygotować dokumentację środowiskową?
Tak zwana dokumentacja środowiskowa jest wymagana w wielu przypadkach. Jej odpowiednie przygotowanie, z uwzględnieniem wszelkich informacji inwestycyjnych oraz niezbędnych danych, pozwala sprawniej przejść przez cały etap formalności. Warto więc skrupulatnie podejść do jej tworzenia.
Czy transport odpadów wymaga zezwolenia?
Mogłoby się wydawać, że transport odpadów nie wymaga żadnych formalności i może go wykonać każdy, kto ma taką potrzebę. Nic bardziej mylnego. Mimo że jeszcze kilka lat temu zagadnienie to było poddane większym restrykcjom prawnym niż dziś, to nadal obowiązują w tym zakresie pewne obowiązki. Niedostosowanie się do przepisów może z kolei rodzić negatywne skutki prawne.
Na czym polega rekultywacja wysypisk?
Stałe dostosowywanie polskiego porządku prawnego do zmieniających się norm unijnych często wymaga wdrażania nowych działań. Mają one na celu przede wszystkim ochronę środowiska, zminimalizowanie produkowanych odpadów, wprowadzanie potrzebnych zmian lub zwiększenie efektywności gospodarowania odpadami. Jednym z nich jest rekultywacja wysypisk, która jest nieodłącznym elementem radzenia sobie z wpływem zanieczyszczeń na ekosystem.
O gminnym systemie gospodarowania odpadami
Dzięki gminnemu systemowi gospodarowania odpadami możemy cieszyć się czystym otoczeniem w miejscu swojego zamieszkania. Gdyby takie zarządzanie nie miało miejsca, na każdym kroku spotykalibyśmy śmieci i inne nieczystości. To zadanie realizowane przez jednostkę samorządu terytorialnego sprawia bowiem, że zwyczajnie nie opłaca się tworzyć tzw. dzikich wysypisk i pozbywać się odpadów w miejscach do tego nieprzeznaczonych.
Najważniejsze informacje o gospodarce odpadami komunalnymi
Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie świata bez odpowiedniej gospodarki odpadami komunalnymi. Nie od dziś bowiem wiadomo, jak wiele śmieci generuje przeciętnie jedna osoba. Gdyby nie racjonalne zarządzanie tymi nieczystościami, żylibyśmy więc w niebezpiecznej dezorganizacji.
Gdzie udać się po poradę w zakresie gospodarki odpadami?
Według danych Głównego Urzędu Statystycznego z 2020 roku, jeden Polak wytwarza w przeciągu roku aż 342 kilogramy odpadów. Obserwując statystyki z lat poprzednich, można zauważyć, że z roku na rok ta liczba wzrasta. Taka tendencja wzrostowa nie jest dobrą wiadomością z perspektywy ekologii. Nie jest to jednak jedyny problem powiązany z ilością wytwarzanych odpadów.